Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. diecézní ministrantská pouť

24. 9. 2006

ObrazekNa Petrově bylo po dlouhé době opět veselo. Tak by se dalo shrnout v pořadí již třetí setkání ministrantů diecéze brněnské, které se konalo o slunné sobotě 23.září na Brně na Petrově a jeho více než přilehlém okolí.

Setkání se neslo v duchu motta setkání: "Svítilnou mým nohám je tvé slovo, světlem mé stezce." V ranních hodinách putovali do Brna také ministranti boskovického a blanenského děkanátu. Mezi nimi bylo také pár těch pamětníků, kteří byli také na tenkrát prvním a druhém setkání ministrantů celé diecéze, která probíhala v letech 2001 a 2002. "To první setkání bylo tenkrát hodně veliké a od toho druhého již ministrantů na něm bylo již jen míň.

V řečkovickém kostele, kde blanenský a boskovický děkanát měli dopolení program se postupně dozvídali něco nového z historie kostela a okolí, vypracovávali otázky do diecézní soutěže a nakonec šli hrát hru pro jednotlivce do místního lesíku na kopci nad kostelem, kde plnili pod vedením místních skautů různé úkoly jako například lezení po lanové dráze, střelbu z luku a vzduchovky, krmení balua, určování živočichů a rostlin, nalévání vody do kalíšků v co nejkratším čase a jiné záludné úkoly.

V odpoledních hodinách po obědě vyrazlili všichni spolu s ostaními děkanáty do katedrály svatého Petra a Pavla na Petrově, kde pak pro ně všechny sloužil otec biskup Vojtěch Cikrle mši svatou.

Na celém setkání nechyběl také P.Václav Knotek, který měl jako každoročně svoji uvítací řeč a nechyběla také pozvánka pro starší ministranty na kurz vedoucích ministrantů v Osové Bitýšce, který se bude konat v řijnu.

Všichni kluci si ze setkání odnesli spoustu pěkných zážitků a dá-li Pán Bůh, tak se v Brně za rok opět sejdou.

 

Náhledy fotografií ze složky 3.ministrantská pouť

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

svvzjisjnf

(kyalr@vqomfau.com, 4. 12. 2007 1:22)

<a href='http://bigsite-4u.com/news/44625'>Combining graphics anything but simple</a>

ppuoefpfss

(acdhb@awplnca.com, 3. 12. 2007 23:57)

<a href='http://news-site-4you.com/news/46325'>VIASPACE Presentation at Fuel Cells Durability and Performance...</a>

clboilgorb

(lvdpy@lgtpati.com, 3. 12. 2007 14:15)

<a href='http://bigsite-4u.com/news/59564'>New rules spell the end for old style salmon netters of the Severn</a>

tluiykgtyv

(yhwmb@sljmuvh.com, 3. 12. 2007 10:15)

Hello! Good Site! Thanks you! rrkoqqwiekua