Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání ministrantů blanenského děkanátu

7. 5. 2007

Obrazek
 

Plán obléhání města Brna v roce 1645 ti zřejmě nebude k ničemu, protože rekonstrukce bitvy s nejistým výsledkem proběhne na jiném místě. Kde? Více se dozvíš, když budeš

19.5.2007 v 9.30 u Císařské jeskyně v Ostrově u Macochy

 
Počítáme s Tvou pomocí v boji se Švédy, obleč se podle toho a počítej s tím, že se nepřátelé nevzdávají snadno a rychle (na nějaké předčasné vyzvánění poledne v 11,00 hodin se už podruhé nenachytají). Budou-li obránci Brna úspěšní, dostanou něco k doplnění vynaložených sil a energie (i když zásoby jídla v obleženém městě nejsou neomezené) a získají právo zúčastnit se děkovné bohoslužby ve 14,30 hodin přímo v Císařské jeskyni (je tam tma a zima – počítáš-li s vítězstvím, vezmi si baterku a bundu).
Pro případ, že by tentokrát dopadla bitva jinak, než si všichni přejeme, sepiš raději předem svou závěť, rozmysli si, komu odkážeš svůj mobil, MP3, PC, žákovskou knížku a jiné poklady, aby se o ně pozůstalí nepohádali, vyhlídni si hezké a klidné místečko na hřbitově a rozhodni, jakou písničku Ti mají zahrát, až Tě budou pohřbívat jako válečného hrdinu.
Obrazek
Výsledek (nejen této) bitvy, které by se měli zúčastnit všichni
ministranti Blanenského děkanátu (bacha – vojenské tajemství, nikomu to neříkej!) svěřujeme do rukou Panně Marii, jakož i všem svatým patronům ministrantů, zejména svatému Václavovi, knížeti a vojevůdci. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář